Позбавлення Батьківських Прав | Київ, Вінниця | Сімейний Адвокат

Загальноприйнято, що всі батьки піклуються про своїх дітей. Більше того, такий батьківський обов’язок закріплено і в чинному законодавстві України.

Але, нажаль, не всі батьки добросовісно відносяться до виконання своїх обов’язків, деякі зловживають своїми правами. Багато з них навіть не розуміє як травмують своїх дітей. Завдають шкоду не тільки здоров’ю, а й психіці.

Позбавлення батьківських справ – процедура не з простих, обтяжена не тільки процесуально, але й емоційно, адже справа стосується дітей. Зазвичай дана процедура застосовується у крайніх ситуаціях, де діти страждають через жорстоку поведінку батьків, де нехтують їх правами та інтересами.

Як вбачається з судової практики саме ухилення від виконання батьківських обов’язків – є найбільш поширеною підставою для позбавлення батьківських прав. Ми можемо говорити про ухилення від виконання батьківських обов’язків, коли батьки не піклуються про розвиток дитини, як фізичний, так і духовний; не надають належного медичного догляду; необхідного харчування; не створюють умов для отримання нею освіти; недостатньо спілкуються з дитиною, задля її повноцінного розвитку тощо.

Важливим аспектом є те, що іноді однією із підстав називають несплату аліментів. Насправді ж, несплату аліментів суд може брати до уваги додатково, разом з іншими доказами, але не як самостійний.


Вас зацікавить: Аліменти. Чи Важливе Визнання Батьківства?


Загалом, СК України, а саме ст.164, закріплює вичерпний перелік підстав для позбавлення батьківських прав. Серед них значиться і така: коли батько/мати не забирає дитину з пологового будинку чи іншого медичного закладу без будь-якої на те поважної причини, а також протягом 6 місяців не виявляє батьківської турботи. Позбавити батька чи матір дитини їх батьківських прав можуть і за жорстоке поводження з нею тощо.

Процедура.

Позбавлення батьківських прав відбувається виключно в судовому порядку. Але перед зверненням до суду, потрібно звернутись до органу опіки і піклування із заявою про надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав (зразок заяви Ви можете знайти за посиланням).

В загальному, здійснити процедуру позбавлення батьківських прав можна шляхом подачі позовної заяви до суду за місцем проживання відповідача. Разом із заявою обов’язково додаються заздалегідь зібрані докази, що беззаперечно підтверджують вину батька/матері. Обов’язковою стороною під час розгляду даної категорії справ є орган опіки і піклування, який зобов’язаний підготувати власний висновок про життя і виховання дитини, стосунки з батьками та у сім’ї загалом.


Слід пам’ятати, що це є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківські обов’язки і застосовується лише при наявності вини у діях матері/батька та тоді, коли змінити поведінку таких батьків вже неможливо.


Що ж означає «позбавлення батьківських прав»?

Особа, яку позбавили батьківських прав, втрачає всі права пов’язані з дитиною. Від права на її виховання до права на отримання державної допомоги. Попри це, обов’язку щодо утримання дитини до повноліття вона не втрачає. Більше того, така особа не звільняється від сплати аліментів.


Процедура позбавлення батьківських прав є безумовно складною, так як передбачає собою крайню міру , тому потребує для своєї реалізації беззаперечних підстав.


У Подільському юридичному центрі кваліфіковані адвокати у сімейних спорах допоможуть Вам на всіх стадіях даного процесу. В разі виникнення додаткових питань та для отримання консультації звертайтесь за номером телефону або пишіть свої запитання просто зараз в ЧАТ!


Вас може зацікавити:

- Чи Враховується Думка Дитини При Визначенні Місця Їі Проживання Після Розлучення?

- Аліменти На Утримання Дитини Не Менше 2300 Гривень На Місяць

- Стягнення Аліментів За Кордоном

- Аліменти Сплачуються Якщо Дитина Продовжує Навчання
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности