top of page

Подвійне Нарахування ЄСВ І Подільський Юридичний Центр

Чи може податкова служба стягувати соціальний внесок із ФОПів-сумісників за здійснення їх незалежної професійної діяльності, якщо їх роботодавець за основним місцем роботи уже сплачує вказаний податок? Що робити, якщо ДПС вимагає сплатити ЄСВ двічі?

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це такий збір, метою якого є забезпечення захисту саме прав фізичних осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.


З цією метою за кожного працівника повинен щомісячно стягуватися мінімальний страховий внесок.


Платниками ЄСВ є роботодавці, а також фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно.


Втім, як бути, якщо одна людина є одночасно і працівником підприємства/установи/тд., і самозайнятою особою?


Наприклад, адвокат, який має свідоцтво про зайняття адвокатською діяльністю та одночасно працює в юридичній фірмі.


На практиці часто органи ДПС у подібних ситуаціях вирішують стягувати ЄСВ з особи двічі (і як з найманого працівника, і як із самозайнятої особи). Як наслідок, багатьом нараховують борги за несплату боргу, і навіть арештовують майно та грошові кошти на рахунках.


Втім, подвійне нарахування ЄСВ є незаконним та абсолютно несумісним із метою запровадженого державою консолідованого страхового внеску.


Згідно з положеннями Податкового Кодексу України, самозайнята особа зобов’язана сплачувати ЄСВ лише в тому разі, якщо вона не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.


Отже, особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, вважається самозайнятою особою і зобов'язана сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування лише за умови, що така особа не є найманим працівником. В іншому випадку, така особа є застрахованою і платником єдиного внеску за неї є її роботодавець, а мета збору єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування досягається за рахунок його сплати роботодавцем у розмірі не меншому за мінімальний.


Що робити, якщо з Вас таки стягують ЄСВ подвійно?


Найкращий спосіб захистити свої права - звернутися до суду.

Практика показує, що суди зазвичай стають на бік платників податків і визнають подібні подвійні нарахування ЄСВ незаконними.


Маєте запитання? Поставте їх адвокату!

Звертайтеся за телефоном, або пишіть у ЧАТ (внизу сторінки).


9 переглядів

Comments


bottom of page