top of page

Питання Виплати ОГД Військовослужбовцям, Відрядженим До Інших Державних Органів

Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які були відряджені до інших державних підприємств, установ, організацій, у разі встановлення інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, має здійснюватися за рахунок коштів цього Державного підприємства, а не Міністерства оборони України.


Виплата одноразової допомоги військовослужбовцю, військовий адвокат

Такий висновок зробив Верховний суд у справі за позовом військовослужбовця до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (далі Украерорух), та Міністерства оборони України.


У своєму позові позивач просив:

  1. Визнати протиправною бездіяльність Украерорух щодо невиплати одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби;

  2. Стягнути з Украерорух одноразову грошову допомогу у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби, у розмірі 158 580,00 грн.


За матералами справи, під час проходження військової служби в Збройних Силах України відповідно до наказу Міністерства оборони України військовий був відряджений до Украерорух.


27.11.2017 позивача на підставі наказу Міністерства оборони України від 27.11.2017 № 839 було звільнено з військової служби у запас, а з 29.12.2017 відповідно до наказу Украерорух від 02.01.2018 № 03/о звільнено з посади заступника керівника польотів центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування Дніпропетровського регіонального структурного підрозділу.


27.06.2018 колишньому військовослужбовцю визначено ІІ групу інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби, що підтверджується довідкою МСЕК до акту огляду медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААА № 708396, довідкою МСЕК про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 10ААА № 017601.


14.09.2018 позивач звернувся до Дніпропетровського обласного військового комісаріату для отримання одноразової грошової допомоги, який направив документи до Украаерорух для прийняття відповідного рішення.


29.10.2018 Украаерорух листом повідомив позивачеві про відсутність підстав для призначення і виплати одноразової грошової допомоги. Обґрунтовував це тим, що державне підприємство не є органом державної влади, який відповідно до п. 6 ст. 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» призначає та виплачує таку допомогу військовослужбовцям; запропоновано для вирішення питання звернутись до Міністерства оборони України.


Вважаючи незаконними зазначені дії державного підприємства, позивач звернувся до суду з позовом.

виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які були відряджені до Державного підприємства, у разі встановлення інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, має здійснюватися за рахунок коштів цього Державного підприємства, а не Міністерства оборони України.

Суд першої інстанції позов задовільнив, однак апеляційний суд таке рішення скасував і відмовив в задоволенні позову.


Верховний суд задовільнив касаційну скаргу колишнього військовослужбовця і зробив висновок про те, що виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які були відряджені до Державного підприємства, у разі встановлення інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, має здійснюватися за рахунок коштів цього Державного підприємства, а не Міністерства оборони України.


Якщо Ви потребуєте консультації військового юриста з питань виплати одноразової грошової допомоги у разі поранення або з інших питань військового права, звертайтеся до нас просто зараз телефоном або в ЧАТ.

Comentarios


bottom of page