top of page

Перетин Державного Кордону Військовозобовʼязаними та Військовослужбовцями у 2023 році. Варто Знати!


На період дії правового режиму воєнного стану чоловікам - громадянам України віком від 18 до 60 років, а також жінкам-військовозобов’язаним, обмежено виїзд за межі України, крім військовозобов’язаних, які не підлягають призову під час мобілізації.


Станом на 31.03.2023 можуть виїздити за кордон такі категорії осіб:


1. Особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи (за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус/ пенсійне посвідчення/ посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги);


2. Особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

3. Особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд).


4. Особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду).


5. Особи, які є батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років (за наявності свідоцтва про народження дитини або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”, або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю).


6. Батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи (за наявності свідоцтва про її народження та документів, що підтверджують інвалідність).


7. Баби, діди, повнолітні брати, сестри, мачухи, вітчими, які супроводжують дітей з інвалідністю для виїзду за межі України, у разі їх приналежності до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів, що підтверджують родинні зв’язки).


8. Особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони про потребу у постійному сторонньому догляді) або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’ про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду).


9. Опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України (за наявності рішення про призначення опікуна над такою особою), а у разі, коли опікуна такій особі не призначено, - один з повнолітніх членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність).


Примітка! Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.


10. Матір та/або батько, опікун, піклувальник, прийомні батьки, батьки-вихователі, які здійснюють супровід дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ (за наявності довідки про отримання державної допомоги на дитину або документа, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ, а також документів, що підтверджують родинні зв’язки або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує таку дитину).


11. Особи із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією рф проти України, яким необхідно лікування за кордоном (за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон або паспорта громадянина України та висновку про необхідність направлення особи із складових сил оборони або сил безпеки на лікування за кордон та листа МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном).


Примітка! Виїзд таких осіб дозволяється у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення.

12. Особи, які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено (за наявності відмітки у паспорті);


13. Водії, які здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, а також водії транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом (за наявності відповідних рішень та інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека);


Примітка! Така категорія осіб може безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.


14. Водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу (за наявності відповідних рішень);


15. Працівники підприємств залізничного транспорту (за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України та виконання правил перетину державного кордону);


16. Спортсмени, тренери, спортивні судді, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту (за наявності підтверджуючих документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях, що проводяться за кордоном).


17. Особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів суден або для проходження практичної підготовки на суднах:

  • курсанти закладів освіти (за наявності посвідчення особи моряка, довідки від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором, військово-облікових документів з відповідними відмітками районного, міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки);

  • особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України, та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р. і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану (за наявності посвідчення особи моряка, суднової ролі “crew list”, підтвердження особи моряка, підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів);

  • інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану (за наявності посвідчення особи моряка, підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів, військово-облікових документів з відповідними відмітками районного, міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки).


Важливо! Дані особи під час перетину державного кордону України повинні мати трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання або лист ід судновласника, оператора судна про намір укласти з громадянином України трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання.

Comments


bottom of page