top of page

Нова Травма - Нова Одноразова Грошова Допомога | Справа Поліцейського | Наша Практика

Щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з встановленням вищої групи інвалідності або більшого відсотка втрати працездатності, внаслідок отримання нової травми.

Вважаємо, що аналогічним чином військовослужбовці мали б отримувати одноразову грошову допомогу за кожне поранення окремо.

військовий адвокат, ОГД, ОГД поліцейському

До справи...

До нас за допомогою звернувся поліцейський, якому було відмовлено у виплаті одноразової грошової допомоги в належному розмірі.

Справа в тому, що особа набула право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 70 розмірів прожиткового мінімуму у зв`язку із отриманням нею нової травми під час виконання службових обов'язків, внаслідок чого їй було встановлено більший відсоток втрати працездатності. Однак наказом начальника Державної установи «Академія патрульної поліції» їй було призначено одноразову грошову допомогу з урахуванням раніше виплаченої суми.


Чи є такі дії начальника законними? Адже визначення більшого відсотка втрати професійної працездатності відбулось на підставі нової травми, а не загострення старої. Однозначно ні.


Юристами Подільського юридичного центру була якісно підготовлена позовна заява до суду про визнання протиправною бездіяльність Державної установи «Академія патрульної поліції», яка полягає у не призначені і невиплаті одноразової грошової допомоги поліцейському, у зв`язку з отриманням ним травми під час виконання службових обов`язків.

Рішенням Окружного адміністративного суду, залишеним без змін Шостим апеляційним адміністративним судом позов задоволено, а поліцейському виплачено належну йому одноразову грошову допомогу в розмірі 182 000 грн. (станом на 2023 - рік, в якому здійснювалась виплата).


Приймаючи рішення на нашу користь, суд звернув увагу, що право на отримання грошової допомоги та право на отримання допомоги в більшому розмірі (виплату різниці у розмірах одноразової грошової допомоги) у зв`язку із виникненням обставин, з якими законодавець пов`язує збільшення її розміру, є різними правовими поняттями.

Тобто, якщо б після первинного встановлення втрати працездатності поліцейському під час повторного огляду було встановлено більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, то виплата проводилась б з урахуванням раніше виплаченої суми.


Але в нашому випадку поліцейський отримав нове травмування, внаслідок чого йому було встановлено більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання одноразової грошової допомоги у розмірі 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.


Вважаємо, що аналогічним чином військовослужбовці мали б отримувати одноразову грошову допомогу за кожне поранення окремо.


Якщо Ви стикнулися зі схожою ситуацією, радимо звернутися за допомогою ЧАТу або телефоном до наших досвідчених юристів Подільського юридичного центру. Ми допоможемо Вам домогтися справедливості!

Comments


bottom of page