top of page

Незаконне Звільнення Добровольця. Стягнення Середнього Заробітку За Вимушений Прогул

📝Верховний суд зробив висновки, що при незаконному звільненні працівника, який вступив до добровольчого формування територіальної оборони середній заробіток виплачується за весь час вимушеного прогулу.
У цій справі громадянин оскаржив своє незаконне звільнення за прогул, оскільки він був відсутній на роботі з поважних причин, а саме записався до органів територіальної оборони.


Суд зазначив, що застосування дисциплінарного стягнення можливе до працівника лише після з’ясування всіх обставин, враховуючи письмові пояснення працівника. А вступ до добровольчого формування територіальної оборони є поважною причиною відсутності працівника на робочому місці.


Крім того, колегія суддів Верховного Суду відхилила доводи роботодавця, що розмір середнього заробітку позивача повинен обраховуватися за період із 09 квітня 2022 року по 18 липня 2022 року (дати, коли втратила чинність норма, що за працівниками, призваними на військову службу, зберігається середній заробіток), зазначивши, що

...вимушений прогул відбувається виключно за наявності вини роботодавця, який незаконно звільнив найманого працівника. Тому за цей час працівник, права якого були порушені роботодавцем, відповідно до державних гарантій має безумовне право на отримання заробітної плати, розмір якої обраховується згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100.


Тобто в разі визнання звільнення незаконним та поновлення працівника на роботі держава гарантує отримання працівником середнього заробітку за час вимушеного прогулу, оскільки такий працівник був незаконно позбавлений роботодавцем можливості працювати та отримувати заробітну плату.


Важливо! 19.07.2023 було внесено зміни до Кодексу Законів про працю, зокрема до ст.119. Тепер за призваними на військову службу, мобілізованими або тими, хто служить за контрактом зберігається лише робоче місце та посада.


Якщо Вам потрібна консультація з питань стягнення середнього заробітку у зв’язку з незаконним звільненням, а також з інших питань, звертайтеся до нас в 👉ЧАТ!


Більше цікавих новин на нашому сайті 👉https://www.plc.vn.ua/blog та Телеграм 👉t.me/PODILSKYLAWCENTER

Comentários


bottom of page