top of page

50 000 Гривень За Незаконне Рішення МОУ І Військовий Адвокат

Адвокати Подільського юридичного центру вкорте довели в судовому порядку, що Міністерство оборони України повинне нести відповідальність за свої незаконні рішення у вигляді відшкодування моральної шкоди. Через незаконне рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги за смерть військовослужбовця, Київський апеляційний суд зобов'язав МОУ виплатити 50 000 гривень на користь дружини та малолітнього сина загиблого військовослужбовця.

За обставинами цієї справи, внаслідок вогнепального поранення під час проходження військової служби у зоні проведення АТО загинув військовослужбовець. Його дружина звернулася до Вінницького ОВК про призначення одноразової грошової допомоги їй та їх малолітньому сину, як це передбаченої ст.16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Проте комісія Міністерства оборони України відмовила в призначенні виплати, оскільки дружина не підтвердила належним чином того, що смерть її чоловіка була дійсно наслідком бойових дій, і не стану алкогольного сп'яніння.

Позивачка оскаржила це рішення комісії МОУ у Вінницькому окружному адміністративному суді і 23.11.2017 її позовні вимоги було задоволено. Суд зобов'язав МОУ призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у передбаченому законом порядку. Незважаючи на це рішення, Міністерство оборони України й надалі не вживало жодних дій, спрямованих на надання позивачці грошової допомоги.

Така бездіяльність МОУ завдала позивачці непоправних моральних страждань, шкоди її психологічному, моральному та душевному стану, а також створила суттєві перешкоди у нормальному розвитку її сина як особистості.


Позивачка звернулася до Солом`янського районного суду м. Києва з проханням відшкодувати їй моральну шкоду. За участі адвоката Подільського юридичного центру Михайла КОЗАЧУКА було доведено, що у даному випадку моральна шкода, заподіяна дружині та сину загиблого військовослужбовця незаконним рішенням, дійсно підлягає відшкодуванню з боку Міністерства оборони України.


Статтею 17 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що відшкодування військовослужбовцям заподіяної моральної і матеріальної шкоди проводиться в установленому законом порядку. Відповідно до ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.


Таким чином, для відшкодування моральної шкоди в судовому порядку, необхідно:

1) Довести факт дійсної моральної шкоди:

У даній ситуації позивачці були спричинені душевні страждання, оскільки вона була змушена докладати додаткових зусиль для відновлення свого порушеного права, зокрема, звертатися до суду, щоб довести неправомірність відмови комісії у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги.


2) Довести наявність вини відповідача (МОУ) у заподіянні такої моральної шкоди:

У цій справі Міністерство оборони України прийняло протиправне рішення щодо відмови позивачу у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, що було встановлено в судовому рішенні.


Солом'янський районний суд м.Києва зобов'язав Міністерство оборони України нарахувати 20 000 гривень морального відшкодування. Згодом за апеляційною скаргою відповідача відбувся розгляд справи у Київському апеляційному суді. За його результатами була винесена постанова, якою розмір відшкодування було збільшено до 50 000 гривень.

Стикнулися зі схожою ситуацією? Маєте сумніви щодо свого права на відшкодування моральної шкоди?

Поставте своє питання нашому військовому адвокату! Звертайтеся за телефоном або через ЧАТ (внизу сторінки) Будемо раді допомогти!


189 переглядів

コメント


bottom of page