top of page

Коштами Арештованого Рахунку Можна Користуватися - Зміни Щодо Виконання Рішень Суду На Час Війни


15 березня 2022 року Верховною радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» № 2129-IX (Далі - Закон № 2129-IX).

Закон набув чинності 26.03.2022.
Які зміни запроваджує закон з 27.03.2022:


(1) Для фізичних осіб:

- можливість користуватися коштами (здійснювати видаткові операції з рахунків), на які в рамках виконавчого провадження було накладено арешт.

Умова – якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 тисяч гривень.

Тобто, якщо на Вашу рахунок накладено арешт та сума стягнення по виконавчому провадженню є меншою 100 000 грн., то Ви маєте можливість безперешкодно користуватися такими коштами.

- не може бути звернено стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника.

Виключення - стягнення аліментів. За такими рішеннями органи державної виконавчої служби можуть проводити відповідні стягнення. Також виключення стосуються і боржників, які є громадянами Російської Федерації.


(2) Для юридичних осіб (підприємств, установ, організацій):

- підприємство-боржник вправі користуватися коштами на рахунку, на які в рамках виконавчого провадження було накладено арешт, для виплати заробітної плати, сплати податків, зборів та ЄСВ.


Важливо, виплата заробітної плати можлива в розмірі не більше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.12.2021 – 6500 грн.

Тобто розмір виплати за рахунок коштів арештованого рахунку – не більше 32500 грн. з розрахунку на 1 працівника.


(3) На час дії правового режиму воєнного стану визначені Законом України «Про виконавче провадження» строки перериваються та встановлюються з дня його припинення або скасування.


(4) На час дії правового режиму воєнного стану також встановлено заборону відкриття виконавчих проваджень та вжиття заходів примусового виконання рішень в регіонах, які тимчасово окуповані російською федерацію.


Важливо, що вказані зміни введені тимчасово та застосовуються на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Наш телеграм канал для Підприємця


80 переглядів

Comments


bottom of page