top of page

Компенсація За Неотримане Житло Сім'ям Загиблих Та Пораненим. Указ Президента | Військовий Адвокат

Президент України Володимир Зеленський 11 вересня 2021 року видав Указ, яким зобов'язав Кабінет Міністрів України передбачити у бюджеті на 2022 рік кошти на виплату компенсацій за належне до отримання житло.Відповідно Указу кошти мають бути передбачені на компенсацію за неотримане житло для членів сімей військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції. Також до переліку осіб увійшли військовослужбовці, які отримали інвалідність першої та другої груп під час АТО.

Указом також передбачено виплати особам з числа внутрішньо переміщених, які безпосередньо приймали участь в АТО та отримали там інвалідність третьої групи або отримали статус учасників бойових дій. Обовязковою умовою також є перебування на обліку осіб, потребуючих поліпшення житлових умов.

Іншими категоріями осіб, які увійшли до Указу є члени сімей загиблих на території інших держав військовослужбовців, загиблих під час участі у Революції Гідності, а також особи, які отримали інвалідність першої та другої групи коли приймали участь на території інших держав або коли приймали участь у Революції Гідності.

Умовою для отримання компенсації є необхідність в поліпшенні житлових умов. Тобто особи повинні перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов або при військових частинах або при виконавчих комітетах органів місцевого самоврядування. Якщо Ви отримали квадратні метри у спадок, купили їх та інше, Вам може бути відмовлено у постановці на облік потребуючих поліпшення житлових умов осіб.

Якщо Ви не перебуваєте на такому обліку, радимо без зволікань подавати документи на постановку на чергу. У випадку відмови, розглянути питання про оскарження такого рішення.


Окремим пунктом Указу, Президент України дав вказівку Уряду про те, щоб з 2022 року функціонував Єдиний реєстр осіб, потребуючих поліпшення житлових умов.


Якщо Вам потрібна консультація Військового юриста, звертайтеся просто зараз в ЧАТ або телефоном на Гарячу лінію.


Також може зацікавити:
Comments


bottom of page