top of page

З Якої Доби СЗЧ Вважається Злочином? | Зміни До Статті 407 КК України

11 серпня 2023 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо усунення суперечностей у караності кримінальних правопорушень".

Цим законом серед іншого внесено зміни до статті 407 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану.

СЗЧ, самовільне залишення частини, військовий адвокат, консультація військового юриста

Зокрема, до 11 серпня 2023 року частиною 5 статті 407 КК України була передбачена кримінальна відповідальність за самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану, однак не було зазначено скільки днів має тривати СЗЧ, щоб настала кримінальна відповідальність.


Тобто фактично за один день безпідставної відсутності військовослужбовець міг бути притягнений до кримінальної відповідальності за цією статтею.


Внесеними змінами встановлено, що кримінальна відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби в умовах воєнного стану настає, якщо тривалість відсутності більше трьох діб.


Однак якщо самовільне залишення місця служби відбулося в бойовій обстановці, то сам факт такого залишення вже тягне за собою кримінальну відповідальність, незалежно від кількості днів відсутності.


Тобто якщо військовослужбовець самовільно залишив місце служби не в бойовій обстановці - кримінальна відповідальність може настати за відсутність більше трьох діб, якщо ж безпосередньо в бойовій обстановці - злочином вважатиметься сам факт самовільного залишення місця служби.



Як відомо, закон про кримінальну відповідальність, що частково пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи має зворотну дію у часі.


Тому, ті особи, які самовільно залишили місце служби не в бойовій обстановці і СЗЧ тривало не більше трьох діб, не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ч.5 ст. 407 КК України.


Нагадаємо, що відповідно ч.5 статті 407 КК України самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин, вчинені в бойовій обстановці, а так само ті самі дії тривалістю понад три доби, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.


Якщо Вам потрібна юридична консультація військового адвоката з питань самовільного залишення військової частини (СЗЧ), пишіть своє питання просто зараз в онлайн ЧАТ або телефонуйте.


Також Вас може зацікавити:




Comentarios


bottom of page