top of page

З Яких Виплат Військових Здійснюється Утримання Аліментів

З яких виплат утримуються аліменти, а з яких ні. Про це в цьому пості блогу.


Утримувати та забезпечувати дитину до досягнення нею повноліття є обов’язком всіх батьків. Згідно з українським законодавством, при розлученні той із батьків, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій формі - тобто сплачувати аліменти. Однак постає питання, коли особа, що зобов’язана сплачувати аліменти, є військовослужбовцем.

У зв’язку з військовим станом в України, лави нашої армії поповнились новими військовослужбовцями, з числа яких є ті, що продовжують виконувати свій батьківський обов’язок навіть під час служби.

З метою захисту прав дітей та їх батьків-військовослужбовців, сьогодні наші юристи роз’яснять, з яких виплат військовослужбовцям можуть бути стягнені аліменти.

Нагадаємо, що законодавством не передбачено обмежень щодо стягнення аліментів з військовослужбовців. Тому ні на строкова, ні контрактна служба не звільняє від обов'язку сплачувати аліменти

Для розуміння, з чого можна стягувати аліменти - слід згадати, що входить до грошового забезпечення військовослужбовців:

➔ щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу);

➔ щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення окладу, надбавки, доплати, премії і т.д.);

➔ одноразові додаткові види грошового забезпечення (винагороди, допомоги і т.д.);

Раніше фінансове утримання дитини проводилось із основної заробітної плати військовослужбовця, однак нововведення минулого року змінили цю норму. Так постановою Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 146" від 16.02.2022 р. № 122 встановлено, що утримання аліментів має відбуватися з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Тобто зараз аліменти стягують із зарплати військового, додаткової винагороди на період воєнного стану і так званих «бойових» виплат, які мають постійний характер виплат. Однакодноразові виплати та та додаткова винагорода, яка не має систематичного характеру, компенсація за продовольче, речове забезпечення при стягненні аліментів з військовослужбовця не враховуються.

Перелік видів грошового забезпечення військовослужбовців (щомісячні, разові, додаткові) визначено постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», а також низкою інших нормативних документів, які визначають виплати військовослужбовцям як щомісячні, так і додаткові доплати, надбавки та винагороди.


Якщо залишились питання або Вам потрібна допомога - звертайтеся до нас в ЧАТабо за телефоном! Усна консультація безоплатна.


Приєднуйтесь до нашого Telegram каналу, аби слідкувати за новинами у сфері права.

Comentarios


bottom of page