top of page

Звільнення Працівника Через Призов За Мобілізацією | Адвокат З Трудових Спорів

Однією з підстав припинення трудового договору є призов або вступ працівника на військову службу. Чи може мати місце такий запис про звільнення у трудовій книжці під час війни?


Оскарження Наказу Про Звільнення З Роботи Через Мобілізацію

Звичайно ж ні. Більше того, звільнення з цивільної роботи у зв’язку з призовом під час мобілізації є незаконним. І таке рішення роботодавця слід оскаржувати.

І так пояснимо все покроково.

24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 було констатована військова агресія російської федерації проти України та введений воєнний стан. Крім того, Указом Президента України №69/2022 була оголошена загальна мобілізація.

Вказаними Указами Головнокомандувач не тільки ввів в дію механізми для забезпечення оборони Держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, а й активізував соціальні гарантії для працівників, призваних на військову службу під час мобілізації (ч.3 ст.119 КЗпП України):

«За працівниками, призваними на …військову службу за призовом під час мобілізації зберігаються:

1) місце роботи,

2) посада

3) і середній заробіток

на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову».

Тобто, звільнення з роботи призваного працівника за мобілізацією буде прямим порушенням таких гарантій.

Однак, такі гарантії надаються не автоматично.

З метою недопущення порушення своїх прав варто сповістити свого роботодавця про призов шляхом подання / направлення заяви про увільнення від роботи до якої долучити копії підтверджуючих документів (повістка, витяги з наказів при включення у списки особового складу військової частини, про направлення на відповідну підготовку/навчання, копії сторінок з військового квитка з записом про призов, тощо).

Крім того, про призов громадян на військову службу територіальні центри комплектування та соціальної підтримки письмово повідомляють державні органи, підприємства, заклади, установи і організації, в яких зазначені громадяни працювали (п.253 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України).

Якщо ж Вас звільнили з роботи внаслідок призову на військову службу під час мобілізації, то необхідно оскаржувати такий наказ роботодавця в судовому порядку.

При цьому, у разі визнання такого наказу незаконним:

1) працівник має бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір;

2) вирішено питання про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік.


Потребуєте професійної правової допомоги?

Звертайтесь до нас у ЧАТ просто зараз!


Вас може зацікавити:

Comments


bottom of page