Звільнення Контрактника З Цивільної Роботи. Чи Законно? | Військовий Адвокат

Чи законне звільнення військовослужбовця-контрактника з цивільної роботи за ініціативою роботодавця? Консультує Військовий адвокат


Звільнення контрактника з роботи, консультація військового юриста

Рішенням Ради національної безпеки та оборони України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України» від 1 березня 2014 року, яке введене в дію Указом Президента України від 2 березня 2014 року № 189/2014, констатовано виникнення кризової ситуації, яка загрожує національній безпеці України та вимагає необхідності вжиття заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості державних кордонів України, недопущення втручання в її внутрішні справи.

Крім того, відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року № 303/2014 оголошено часткову мобілізацію, у зв’язку з чим в Україні настав особливий період, який діє і нині.

У зв’язку з дією особливого періоду громадяни України, які:

- призвані на строкову військову службу;

- військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

- або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану

отримали додаткові гарантії.

Зокрема, на строк до закінчення контракту або до дня фактичного звільнення за такими військовослужбовцями зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали до укладання контракту.

Проте деякі роботодавці для зменшення фінансового навантаження на власне підприємство не дотримуються вказаних гарантій та звільняють військовослужбовців-контрактників за власною ініціативою, зокрема, за п.4 ч.1 ст. 40 КЗпП України (прогул без поважних причин).

І мотивують таке звільнення тим, що, нібито, їх ніхто не повідомляв про укладання контракту з ЗСУ, не зважаючи на обов’язок ведення військового обліку на підприємстві.

Що робити ж, якщо Вас все ж таки звільнили з цивільної роботи під час проходження військової служби за контрактом?

Не витрачати час та оскаржувати наказ про звільнення у судовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст.233 КЗпП України працівник може звернутись до суду у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення.

При цьому, у разі звільнення без законної підстави, працівник має бути:

1) поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір;

2) вирішено питання про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік.

Потребуєте професійної правової допомоги?

Звертайтесь до нас за телефоном або пишіть у ЧАТ просто зараз!