top of page

Звільнення Вагітної з Війська Визнано Незаконним | Подільський Юридичний Центр

Позов Військового Адвоката задоволено. З моменту як жінка-військовослужбовець дізналасть про свою вагітність, звільнення зі служби за ініціативою командування частини суперечить Закону.За обставинами справи сержант під час проходження служби дізналась про свою вагітність. Проте командування частини проігнорувала цей факт та вирішила звільнити її за порушення військової дисципліни.

Крім того, частина наполягала на законності свого рішення через, те що, нібито, сержант не доповіла належним чином про свій поважний стан.

Такі доводи частини були спростовані Військовим Адвокатом.

Адже, наявність вагітності на день звільнення за ініціативою власника або уповноваженого ним органу при відсутності ліквідації підприємства, установи, організації є безумовною підставою для поновлення звільненої особи на раніше займаній посаді.

При цьому для застосування ч. 3 ст. 184 КЗпП України закон передбачає наявність стану вагітності саме на час звільнення особи. Застосування даної норми не ставиться в залежність від своєчасного повідомлення працівницею власника або уповноваженого ним органу про вагітність.

За результатами розгляду суд:

- визнав протиправними та скасував накази командира військової частини А0693 про звільнення сержанта зі служби та про виключення її зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення;

- поновив сержанта на військовій службі на раніше займаній посаді;

- зобов`язав військову частину А0693 нарахувати на користь сержанта матеріальне і грошове забезпечення за час вимушеного прогулу, які вона недоотримала внаслідок незаконного звільнення.


Шукаєте юридичну допомогу Військового Адвоката?

Телефонуйте, пишіть чи звертайтесь до нас в ЧАТ (вікно «Напишіть нам»)!


Вас може зацікавити:


Comments


bottom of page