top of page

За Відсутності Доходу ФОП, ЄСВ Не Сплачується


Консультація Податкового Адвоката | Київ, Вінниця | Податковий Адвокат

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлює виключні підстави для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Серед іншого, єдиний внесок може нараховуватись для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом.

Закон не містить застережень для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, стосовно сплати внеску незалежно від отримання доходу. Крім того,такий внесок може нараховуватись виключно на визначену самостійно фізичною особою-підприємцем суму доходу.

Отже, у фізичної особи-підприємця, яка під час реєстрації обрала спрощену систему оподаткування, не отримує дохід, не виникає обов`язку сплачувати єдиний соціальний внесок.

Варто зауважити, що обчислення єдиного внеску здійснюється виключно на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок, зокрема:

- актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску,

- звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів,

- бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких нараховується єдиний внесок.

Тобто, якщо контролюючим органом не проводилась перевірка стосовно платника єдиного соціального внеску та не витребовувались документи щодо підприємницької діяльності формування та надіслання вимоги щодо боргузі сплати єдиного соціального внеску є протиправним.

Якщо Вам необхідна консультація Податковий адвокат - звертайтесь за посиланням! Для Вас ми знайдемо найкраще рішення.

Крім того, команда Подільського юридичного центру надає повний спектр послуг Юридичний Супровід Бізнесу.

41 перегляд

Comments


bottom of page