Доплата За Роботу З Таємними Документами. Які Підстави Виплати? | Подільський Юридичний Центр

Працювали з документами, які містять таємницю, а компенсацію не виплачували? Чи законно? Консультує Адвокат для поліцейського


Згідно зі статті 30 Закону України «Про державну таємницю» якщо за умовами своєї професійної діяльності громадянин постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому повинна надаватися відповідна компенсація, види, розміри та порядок надання якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Така компенсація надається у виді надбавок до посадових окладів (тарифних ставок) у відсотковому відношенні, розмір якого залежить від ступеня секретності інформації, до якої оформлено допуск. Зокрема, за допуск до відомостей та їх носіїв, що мають ступінь секретності «таємно» встановлюється десяти відсоткова надбавка.

При цьому, відповідно до норм чинного законодавства для виплати такої компенсації необхідне дотримання наступних умов:

- надання допуску до державної таємниці у встановленому порядку;

- до функціональних обов`язків за певною посадою, зокрема в державному органі, передбачає, що під час їх виконання в особи виникне чи може виникнути необхідність доступу до державної таємниці (як-от ознайомлення з документами та/чи іншими матеріальними носіями інформації, засекреченими у встановленому законодавством порядку);

- та фактичне виконання робіт/завдань та/або посадових обов`язків, з матеріальними носіями інформації, засекреченими у встановленому законодавством порядку.

При цьому, факт невиплати такої надбавки, так само як і відсутність відповідного розпорядчого документу, не є і не може бути свідченням невиконання роботи, пов’язаної з доступом до державної таємниці.

Таким чином, бездіяльність органу щодо невиплати такої надбавки необхідно оскаржувати в судовому поряду.

При цьому, невиплата такої компенсації, в свою чергу, впливає на зменшення розміру одноразової допомоги при звільненні та пенсії.

Маєте питання до Адвоката Для Поліцейського?


Телефонуйте або пишіть у Чат