top of page

Декретна Відпустка Чоловікам | Новини Сімейного Права | Подільський Юридичний Центр

Наша щотижнева добірка новин сімейного права.1. Декретна відпустка для чоловіків.

Верховна Рада у другому читанні схвалила закон, який розширить можливості чоловіків у догляді за дітьми.

Що нового нам пропонують?

1. Додаткову 14-денну оплачувану відпустку для батька дитини, яка може бути використана протягом трьох місяців після народження;

2. Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для батька, чия дружина є ФОПом чи самозайнятою особою. Батько може взяти таку відпустку без довідки з місця роботи матері про її повернення на роботу.

До впровадження такої норми, батько міг скористатися такою відпусткою лише в тому разі, якщо мати дитини вийшла на роботу чи тривалий час перебуває в лікарні;

3. Батько дитини до 14 років або дитини з інвалідністю тепер зможе взяти додаткову оплачувану відпустку до 17 днів;

4. Для татів дітей віком до 14 років або дітей з інвалідністю, а також для одиноких батьків може встановлюватися скорочена тривалість робочого дня.


2. Матір дітей, має право піклуватися про них НЕзалежно від того, з ким діти будуть проживати. Постанова ВС.

У своїй постанові від 30.03.2021 року, у справі № 542/1428/18, Верховний Суд визначив місце проживання дітей разом із батьком. Проте, зазначив наступне: «Матір дітей, яка безсумнівно відіграє важливу роль у житті та розвитку дітей, має право та обов’язок піклуватися про їхнє здоров’я, стан розвитку, НЕзалежно від того, з ким діти будуть проживати».
Комментарии


bottom of page