top of page

Грошова Компенсація Поліцейському За Невикористану Відпустку | Подільський Юридичний Центр

Чи законна відмова ГУ НП виплатити грошову компенсацію при звільненні за невикористані оплачувані відпустки в минулих роках?Відповідь «лежить на поверхні». Звичайно ж ні. Адже право працюючої особи на відпочинок у формі відпустки закріплено статею 45 Конституцією України. Особу не може бути позбавлено такого права, навіть якщо особа перебувала на публічній службі.

При цьому, аргументація такої бездіяльності ГУ НП, що згідно положень Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 № 260 виплата компенсації здійснюється тільки за відпустку, невикористану в рік звільнення є безпідставною.

Чинним законодавством не виключаються випадки, коли поліцейським відпустка не буде використана протягом календарного року. Не передбачено і позбавлення поліцейського права на відпустку, яке він вже отримав в попередньому календарному році. Водночас, надано право використати відпустку за попередній рік одночасно з черговою відпусткою наступного року.

Таким чином, у наступному календарному році, в тому числі, що такий рік є роком звільнення, поліцейський має гарантоване право на чергову відпустку за поточний календарний рік та на відпустки (основні і додаткові, в тому числі, відпустки для УБД), що не були ним використані в попередніх роках.

При цьому, при звільненні таке право може бути реалізовано двома шляхами на вибір поліцейського:

1) використати всі «невідгуляні» календарні дні відпусток;

2) або отримати грошову компенсації за весь час невикористаних оплачуваних відпусток.

Реалізація права на отримання невикористаної відпустки не залежить від часу його набуття. Оскільки відпустки за попередні роки також є невикористаними в році звільнення та не може бути залишена без розрахунку з поліцейським. Адже це суперечить суті та гарантіям як трудового, так і спеціального законодавства в частині реалізації права на відпочинок.

Варто наголосити, що згідно ст.116 КЗпП України грошова компенсація за невикористані оплачувані відпустки має бути виплачена в день звільнення зі служби. Інакше, для ГУ НП настає відповідальність за кожен день такого прострочення.


Шукаєте Адвоката для поліцейського?

Телефонуйте або пишіть нам в ЧАТ!


Може зацікавити поліцейського:

Comments


bottom of page