top of page

Грошова Компенсація За Невикористані Відпустки | Зміни Законодавства | Військовий Адвокат Purcen

Президентом України був підписаний важливий Закон про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та осіб служби цивільного захисту (рятувальників).


Зміни стосуються виплат за невикористані дні відпусток, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, виплати грошового забезпечення.Щодо військовослужбовців

Встановлюється, що у рік звільнення військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні, в тому числі за минулі роки, щорічної основної та щорічної додаткової відпустки, а також додаткової відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та додаткової відпустки, передбаченої статтею 162 Закону України «Про відпустки».


У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв’язку з настанням воєнного стану, такі відпустки надаються після закінчення воєнного стану. У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об’єднувати щорічні основні відпустки, але при цьому загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.


Статтю 10-1 було доповнено 22 пунктом, який зазначає, що у разі загибелі (смерті) військовослужбовців грошова компенсація за всі невикористані ними дні, в тому числі за минулі роки, щорічної основної та щорічної додаткової відпустки, а також додаткової відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та додаткової відпустки, передбаченої статтею 16-2 Закону України «Про відпустки», виплачується членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, а у разі їх відсутності - входить до складу спадщини.


Також було внесено зміни щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення. Про це детальніше тут.


Щодо осіб служби цивільного захисту (рятувальників)

Встановлюється, що особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби та виплачується дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам чи усиновлювачам неповнолітніх дітей, а також особам, які перебувають на утриманні, або батькам рівними частками, якщо особа не перебуває у шлюбі і не має дітей.

Дана норма не поширюється на осіб, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили місця служби.


Щодо поліцейських

Встановлено, що поліцейським, які звільняються зі служби в поліції, виплачується грошова компенсація за всі невикористані під час проходження служби дні:

щорічної основної та щорічної додаткової оплачуваної відпустки поліцейського;

щорічної додаткової відпустки особам, які мають двох або більше дітей віком до 15 років або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи.

У разі смерті (загибелі) поліцейського грошова компенсація за всі невикористані ним дні відпусток, виплачується членам його сім´ї у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а в разі їх відсутності такі кошти входять до складу спадщини.

Було додано норму, згідно якої поліцейським, захопленим у полон або заручниками, а також інтернованим у нейтральних державах або зниклим безвісті за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення та щомісячно виплачується сім’ям таких поліцейських.

Дія цієї норми не поширюється на сім’ї поліцейських, які добровільно здалися в полон або самовільно залишили місце служби.


Важливо! Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.Comments


bottom of page