top of page

Відшкодування Моральної Шкоди | Огляд Практики | Подільський Юридичний Центр

Практика розгляду справ з відшкодування моральної шкоди постійно розвивається і ми підготувати для вас добірку нових судових рішень з цього питання.-У Постанові по справі №751/8764/19 від 19.11.2021 Верховний Суд присудив Особі виплату в 500 000 гривень на відшкодування моральної шкоди, завданої діями працівників поліції та прокуратури.

Особа понад 4 роки безпідставно притягувався до кримінальної відповідальності, зокрема підозрювався та обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення.Ухвалою Чернігівського апеляційного суду кримінальне провадження було закрито.

Незаконне перебування під слідством та судом за вказаний період призвело до погіршення стану здоров`я, а також призвело до порушення нормальних життєвих зв'язків його як громадянина, оскільки сам факт притягнення до кримінальної відповідальності в якості обвинуваченого був відомий його родичам та знайомим, що негативно вплинуло на його стосунки з людьми та вимагало від нього додаткових зусиль для організації свого життя, при цьому вказані події висвітлені у засобах масової інформації, внаслідок чого зруйнована його репутація.

Суд, із урахуванням конкретних обставин у справі, зокрема обсягу моральних страждань, перенесених позивачем за таких тривалий період перебування під слідством та судом, а також характеру пред'явленого обвинувачення, часу та зусиль, які необхідно було вжити для відновлення попереднього стану, вирішив, що необхідним і достатнім розміром відшкодування моральної шкоди є сума у 500 000 гривень.

-Верховний Суд у Постанові від 25.11.2021 по справі № 754/10910/20 визнав звільнення Особи незаконним, поновив його на посаді, стягнув з роботодавця середній заробітку за час вимушеного прогулу, а також стягнув на користь Позивача моральну шкоду.

З матеріалів справи стає відомо, що Особу в березні було прийнято на роботу з випробувальним терміном три місяці. За цей час невідповідність Позивача посаді, на яку його було прийнято, не встановлювалася, жодних письмових попереджень щодо звільнення з цих підстав протягом випробування він не отримував. В червні, після спливу строку випробування, роботодавцем було прийнято рішення про звільнення Позивача.

Суд визнав такі дії роботодавця протиправними та зобов’язав його виплатити Позивачу відшкодування моральної шкоду в розмірі 5 000 гривень.

-Постановою від 17.11.2021 по справі № 666/580/16-ц Верховний Суд зобов’язав винну в ДТП особу сплатити 480 000 гривень на відшкодування моральної шкоди.

Винний рухався на автомобілі з перевищенням допустимої швидкості, здійснив наїзд на Позивачку, коли вона переходила дорогу на пішохідному переході. В результаті наїзду їй були завдані тяжкі тілесні ушкодження. Вироком Дніпровського районного суду м. Херсона, водія визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення.

Внаслідок отриманих під час ДТП травм Позивачці було встановлено І групу інвалідності. Висновком судово-психологічної експертизи було встановлено факт наявності моральних страждань та причинний зв'язок цих страждань з дорожньо-транспортною пригодою.

Суд, із урахуванням обсягу моральних та фізичних страждань, що зазнала Позивачка під час ДТП та за тривалий період лікування, а також ступінь вини водія автомобіля, часу та зусиль, які необхідно було вжити для відновлення попереднього стану, вирішив, що необхідним і достатнім розміром відшкодування моральної шкоди є сума у 480 000 гривень.

-Скандал навколо створення «культури сексуальних домагань» в одній з найбільших ігрових студій «Activision Blizzard» вийшов на новий виток розвитку.

Департамент справедливого працевлаштування та забезпечення житлом Каліфорнії (DFEH) подав позов до «Activision Blizzard». У позові стверджується, що розробник ігор створив на підприємстві постійну атмосферу харасменту та дискримінації за ознакою статі. Також зазначається, що керівники компаній були обізнані та залучені до цих порушень.

В позові зазначено, що працівниці зазнавали численних коментарів непристойного змісту, небажаних фізичних дотиків та інших форм переслідування.

Звинувачення в сексуальних домаганнях доповнюються звинуваченнями в дискримінації, наприклад, у позові говориться про відмову роботодавця просувати жінок на вищі посади на підприємстві з причин гендерної нерівності.

Маєте сумніви щодо свого права на відшкодування моральної шкоди?

Поставте своє питання нашому адвокату!


Телефонуйте на номер, або пишіть в ЧАТ (внизу сторінки). Будемо раді Вам допомогти!


Знайти нас можна також за адресами: м. Вінниця, вул. Визволення 2, або м. Київ, пл. Солом’янська, 2.Comments


bottom of page