top of page

Відшкодування Військовому Вартості Лікування В Цивільних Лікувальних Закладах

Чи має право військовослужбовець, який лікувався за свої кошти за направленням військової частини у медзакладі, який не входить до структури Міністерства оборони України, на відшкодування коштів витрачених на лікування? Куди звертатися в такому випадку? Та хто повинен компенсувати вартість лікування?
У справі, яку розглядав Верховний Суд, військовослужбовець за призовом під час мобілізації, отримав захворювання у зв’язку з чим був направлений до військового шпиталю для проходження лікування. Військовий шпиталь не зміг надати йому кваліфіковану медичну допомогу з питань діагностованого захворювання, у зв`язку з чим його було направлено на лікування до кардіологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2. Лікувався за свої кошти, що підтверджується квитанціями про сплату. Після лікування звернувся із заявою про відшкодування витрачених на лікування коштів до військової частини та Міністерства оборони України. Однак йому було відмовлено через те, що законодавством нібито не передбачено такої компенсації.


👉Верховний Суд зробив висновки, що у випадку проходження лікування в медичному закладі, який не входить до структури Міністерства оборони України, яке відбулось за направленням військової частини (військового шпиталю), військовослужбовець має право на отримання компенсації витрат на лікування, гарантованих статтею 11 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", оскільки інший підхід не буде забезпечувати ті гарантії, які встановлені Конституцією України та Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Стягнення грошової компенсації коштів на користь військовослужбовця повинно здійснюватися за рахунок коштів Міністерства оборони України, оскільки Міноборони є головним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються в Державному бюджеті України на відповідний рік.


На жаль, досить розповсюджена практика, коли у військовому шпиталі військовослужбовцю не можуть надати кваліфікованої медичної допомоги, у зв’язку з чим його направляють до іншого цивільного медичного закладу, де військовий продовжує лікування, але вже за власні кошти.


❗Тому, якщо Ви стикнулися зі схожою ситуацією та потребуєте правничої допомоги - не зволікайте! Звертайтесь до нас прямо зараз! Наша команда спеціалістів докладе максимальних зусиль, аби Вам допомогти!


Якщо Вам потрібна консультація з інших питань, звертайтеся до нас в 👉ЧАТ!


Більше цікавих новин на нашому сайті 👉https://www.plc.vn.ua/blog та Телеграм 👉t.me/PODILSKYLAWCENTER

Comments


bottom of page