Витратоміри - Лічильники Рівня Пального Для АЗС | Як Уникнути Штрафу? | Поради Адвоката Бізнесу

Стаття 128-1 Податкового кодексу України  визначає, що не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
О тож, Головним управлінням Державної податкової служби України в області проведено фактичну перевірку суб’єкта господарювання, який здійснює продаж ПММ з АЗС, і виявлено таке порушення, як:

- не обладнано зареєстрованими у встановленому законодавством порядку витратомірами-лічильниками рівня пального введених в експлуатацію резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у введеному в експлуатацію резервуарі.

В цьому разі, при оскарженні рішення-повідомлення про застосування фінансових санкцій, варто звернути увагу саме на введені в Україні у 2020 році карантинні заходи.

З 17.03.2020 року набрав чинності Закон України №530-ХІІ, яким, зокрема, додатково внесено до переліку форс-мажорних обставин - карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України. Відповідно до ч. 2 ст. 14-1 Закону України №671/97-ВР, форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

А тому варто дослідити питання, чи не обладнання лічильниками на резервуарах з пальним сталося з вини суб’єкта господарювання, чи як наслідок настання обставин непереборної сили.

Зокрема, типовою є ситуація, коли з метою забезпечення дотримання вимог законодавства в частині обладнання резервуарів з пальним витратомірів, суб’єкт господарювання завчасно замовив необхідне обладнання, про що уклав відповідний договір.

Натомість, у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в країні, введенням карантинних обмежень Постановою КМ України №211 від 11.03.2020 та відсутністю даних рівнемірів у заводу – виробника (так як дані прилади виготовляються з імпортних складових), поставки яких припинились через розповсюдження вірусного захворювання (COVID -19), контрагент не поставив витратомірів у визначений строк та не провів роботи по їх встановленню.

Податковим кодексом України не визначається порядок реєстрації акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, а також не врегульовані на законодавчому рівні питання можливості  призупинити реєстрацію акцизного складу при виникненні форс-мажорних обставин. Також Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» не передбачає можливості  призупинити дію ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним при виникненні форс-мажорних обставин. Законом передбачено лише призупинення дії ліцензії у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості.

Законом України  № 530-ХІІ від 17.03.2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесені зміни в ч.2 ст.14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні", яка наводить перелік форс-мажорних обставин та до таких віднесено карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України.

При цьому карантин, встановлений постановою Кабінету Міністрів України, в даному випадку може стати для контрагента суб’єкта господарювання та самого суб’єкта господарювання форс-мажором, тобто  надзвичайною і не підвладною волі сторін договору щодо поставки обладнання для забезпечення встановлення рівнемірів-лічильників. Вказана обставина була непередбачуваною та перешкоджала суб’єкту господарювання здійснити обладнання акцизного складу рівнемірами-лічильниками.

При таких обставинах відсутні підстави для притягнення суб’єкта господарювання до відповідальності за правопорушення п.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПКУ.

Одним з принципів податкового законодавства є презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

При зазначених обставинах, підлягає застосуванню саме вказаний принцип.

ВРАХУЙТЕ: при застосуванні до Вас фінансових санкцій, найкращий спосіб дії – своєчасно звернутися за правовою допомогою до юриста (бажано ще на стадії проведення перевірки). Це закладе фундамент успіху у поновленню Ваших прав в судовому порядку. Адже кожна ситуація є індивідуальною та потребує окремого вивчення й розроблення стратегії захисту.

За потреби – ЗВЕРТАЙТЕСЯ, ми здатні Вам допомогти!

Вам може бути цікаво:

Заблокована Податкова Накладна. Що Робити? | Податковий Адвокат

ФОП, який одночасно є найманим працівником не зобов’язаний сплачувати ЄСВ

Застосовано Фінансові Санкції? Торгівля ПММ без ліцензії? Що Потрібно Знати?

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности