Аліменти. Як Збільшити Чи Зменшити Розмір Виплат? | Сімейний Адвокат

Чинним законодавством закріплена можливість щодо збільшення або зменшення розміру аліментів у зв’язку з різними життєвими обставинами. Самі по собі, дві ці процедури між собою схожі і можуть бути здійснені як добровільно, так і в судовому порядку. Розглянемо більш детально другий варіант.Дана процедура здійснюється позивачем шляхом подачі позовної заяви разом із усіма необхідними документами до суду. Позови, про стягнення аліментів можуть пред’являтись як за зареєстрованим місцем проживання чи місцем перебування відповідача, так і позивача

Передбачається, що змінити можна як закріплений в нотаріально завіреному договорі, так і закріплений в рішенні суду розмір аліментних зобов’язань. Проте, задля того, щоб подати такий позов, необхідно мати документальне підтвердження призначеного розміру аліментів. Тому, якщо батько та мати дитини вирішили раніше таке питання в усному форматі, то можливо лише подання позову про стягнення аліментів, але не про їх збільшення чи зменшення.

Хто може подати позов про збільшення чи зменшення розміру аліментів і на яких підставах?

Сімейний Кодекс закріплює право для подання такого позову як за стягувачом аліментів, так і за платником. Відповідно до практики, вимоги щодо збільшення розміру аліментів зазвичай заявляє мати, з якою залишилась проживати дитина, а щодо зменшення такого розміру – батько, який проживає окремо.

Для подання позовної зави про зміну розміру аліментів необхідні дві підстави: наявність офіційно закріпленого розміру аліментів (нотаріально завірений аліментний договір, рішення суду), і, відповідно, небажання іншої сторони змінювати закріплені умови в добровільному порядку

Разом з тим, національне сімейне законодавство встановлює певні умови, яких необхідно дотримуватися для отримання позитивного результату. Зокрема, розмір аліментів може бути зменшено чи збільшено у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я батька чи матері дитини та в інших випадках, передбачених Сімейним Кодексом.

Важливим аспектом є те, що всі обставини необхідно довести і підкріпити належними доказами.

До прикладу, якщо Ви плануєте звернутись до суду із позовом щодо збільшення розміру аліментів і посилатись на таку обставину як зміна матеріального становища, то необхідно буде довести, що Ваше матеріальне становище погіршилось або ж факт покращення матеріального становища іншої сторони (наприклад, батько дитини виїхав на заробітки і Ви точно знаєте, що його доходи значно зросли). І, відповідно, потрібно додати докази, які будуть це підтверджувати: довідки про доходи, кредитні договори, рішення суду чи будь-які інші документи.


Також, нерідко виникають питання щодо зміни мінімального розміру призначених аліментів. Так як з 2017 року було збільшено мінімальний розмір аліментів із 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до 50%, відповідно, у деяких виконавчих документах вказано аліменти у розмірі, нижчому ніж мінімальний гарантований розмір аліментів, встановлений законом на час стягнення.

Як вирішити дану проблему?

Велика Палата Верховного Суду виловила свою думку з даного питання і пояснила, що зміна законодавцем мінімального розміру аліментів, які підлягають стягненню, не є підставою для зміни розміру аліментів відповідно до ст.192 Сімейного Кодексу, АЛЕ є підставою для зміни мінімального розміру аліментів, що зазначено у виконавчому листі. Тобто, у такому випадку, необхідність у зверненні до суду відпадає, адже державний виконавець сам повинен здійснити автоматичний перерахунок аліментів у розмірі не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Також, хочемо наголосити, що позивачі у справах про стягнення аліментів та збільшення/зменшення їх розміру звільняються від сплати судового збору!Виникли запитання? Сімейний адвокат Подільського юридичного центру допоможе Вам з вирішенням Ваших питань. Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!


Цікаво:

Відповідальність За Несплату Аліментів | Сімейний Адвокат

Стягнення Аліментів з Непрацюючої Особи | Сімейний Адвокат

Аліменти На Утримання Дитини Не Менше 2300 Гривень На Місяць | Cімейний Адвокат Вінниця, Київ

Аліменти Сплачуються Якщо Дитина Продовжує Навчання | Сімейний адвокат


  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности