Аліменти Для Батьків Які Потребують Матеріальної Допомоги | Сімейний Адвокат

Коли мова йде про аліменти, перше, що спадає на думку – це обов’язок батьків по утриманню дитини. Проте, право на аліменти мають не тільки діти, але й батьки.

Батьки дають нам життя, з дитинства про нас піклуються, виховують. І звичайно, що абсолютно нормальним є бажання дитини «віддячити» їм тим самим у майбутньому. Адже з настанням певного віку батьки і самі можуть потребувати допомоги.

І зазвичай, повнолітні діти, котрі вже «стали на ноги», за власним бажанням забезпечують певні потреби батьків, надають їм матеріальну допомогу, виявляють свою турботу та любов і в інших речах.

Проте, стосунки між батьками й дітьми бувають різні. Не всі батьки добросовісно відносились до своїх батьківських обов’язків, не всі діти готові за власною ініціативою допомагати. Причин на те – безліч, у кожного своя історія.

Команда Подільського Юридичного Центру пропонує розглянути саме правовий аспект даних взаємовідносин.Давайте розберемось, чому діти повинні утримувати батьків? Хто має право на таке утримання? Що взагалі включає в себе даний термін?

Розпочнемо з того, що українське законодавство спрямоване на закріплення почуття обов’язку перед батьками. А тому, Сімейний Кодекс містить таку норму - «повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги».

Такий обов’язок включає в себе сплату аліментів та участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

Перш за все, на утримання можуть розраховувати непрацездатні батько/матір, які не можуть забезпечити своє гідне існування. Тобто, це особи, що досягли пенсійного віку чи особи з інвалідністю, що потребують матеріальної допомоги.

На практиці, суди по-різному трактують умову про потребу в матеріальній допомозі . Зокрема, до уваги береться отримання батьками пенсії, державних пільг, субсидій, наявність у батьків майна, яке може приносити дохід тощо.


Важливо! Обов’язок утримувати батьків (виплачувати аліменти) може бути покладено лише на повнолітніх дочку, сина.

Проте, у виняткових випадках, якщо батько/матір є тяжко хворими, особами з інвалідністю, а дитина до досягнення нею 18 років має достатній дохід, то суд може постановити рішення про стягнення з неї коштів на користь таких батьків.


За яких умов батько/матір дитини все ж таки може претендувати на аліменти?

Сімейний Кодекс зазначає такі підстави:

· між батьком/матір’ю та дитиною повинно бути кровне споріднення або ж юридичний зв'язок, тобто усиновлення;

· батьки повинні бути непрацездатними;

· потребувати матеріальної допомоги.

І варто зазначити, що за відсутності хоча б однієї умови, зобов’язання по утриманню батьків не виникає!


Цікавим є також момент, щодо матері/батька, які були позбавлені батьківських прав. Якщо ж такі права не було поновлено, обов’язку по утриманню матері/батька у доньки/сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає.


У випадку якщо повнолітні дочка, син не надають матеріальну допомогу добровільно батьки мають право звернутися до суду. А досвідчений адвокат у сімейних спорах Подільського Юридичного Центруспростить цей процес для Вас та допоможе у вирішенні будь-яких питань.

Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!Цікаво:

Як Перевірити Чи На Дитину Витрачені Аліменти | Сімейний Адвокат

Стягнення Аліментів з Непрацюючої Особи | Сімейний Адвокат

Відповідальність За Несплату Аліментів | Сімейний Адвокат

Стягнення Аліментів За Кордоном | Сімейний адвокат

Аліменти На Утримання Дитини Не Менше 2300 Гривень На Місяць


  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности