Ведеться досудове слідство за ч.3 ст.185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло). Злочин здійснено вночі 09.07.2017 року. В даній справі я -- потерпілий. Слідство ніяких версій не має, з оперативно-розшукових заходів зняли лише відбитки пальців у кімнаті.
Маю на думці трьох осіб, які могли це зробити. За ствердженням останніх, всі вони на момент викрадення були в інших місцях (більше 100 км від моєї квартири). Подав клопотання слідчому про перевірку місцезнаходження мобільних телефонів підозрюваних на момент здійснення злочину, надав номери телефонів, які підлягають перевірці.
На підставі мого клопотання слідчий подав слідчому судді своє клопотання, яке погодив із прокурором. Суть клопотання -- надати слідчому дозвіл на тимчасовий доступ до інформації мобільних операторів та можливість зробити з них копії.
Слідчий суддя відмовив у задоволенні даного клопотання.
Цитата із ухвали:
"Слідчим, разом із клопотанням про тимчасовий доступ до документів, подано документи, які належним чином не засвідчені (?), що унеможливлює суд пересвідчитися в ідентичності цих документів, в той час, як інформація, що в них міститься, має суттєве значення під час розгляду клопотання.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 159, 160, 163, 164, 107 ч.4, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити...
Ухвала оскарженню не підлягає."
Ознайомитися з матеріалами справи мені повезло лише 18.04.2018 року.
Підкажіть, хто знає, як добитися, щоб телефони підозрюваних "пробили"?
Доброго дня!
Ви вправі подати слідчому клопотання про необхідність повторного звернення до слідчого судді для отримання тимчасового доступу (законом не обмежено повторність звернення для тимчасового доступу). Бажано по кожному телефону окремо. Слідчий також мав би по кожному телефону окремо звернутися із клопотанням про тимчасовий доступ. Шансів більше, оскільки судді різні і шансів більше.
Щодо активізації слідства доцільно подати скаргу на недотримання розумних строків прокурору.
Адвокат Михайло КОЗАЧУК
Подільський юридичний центр