top of page

РЕЄСТРАЦІЯ ФІЛІЇ ІНОЗЕМНОЇ КОМПАНІЇ

    Якщо ви вирішили відкрити філію іноземної компанії в Україні, напевно, перше питання, яке одразу постає перед вами - це як її правильно зареєструвати.

 

    Реєстрація представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні - дуже важливий та відповідальний процес. Щоб правильно зробити все та не отримати відмови, потрібно ретельно слідувати законодавчо визначеній процедурі.

1. Перший крок - це збір необхідних документів. 

Всього їх потрібно подати 4:

  • Заява про реєстрацію (складається в довільній формі);

  • Виписка з реєстру (торговельного або ж банківського) тієї країни, де ваша компанія офіційно зареєстрована;

  • Довідка з банківської установи, у якій офіційно відкритий рахунок вашої компанії;

  • Довіреність на здійснення представницьких функцій, яка оформлюється відповідно до законодавства країни офіційної реєстрації іноземного суб'єкта господарської діяльності;

Усі ці документи також необхідно нотаріально посвідчити з місцем видачі, легалізувати належним чином у консульських установах, які представляють інтереси України, а також здійснити офіційний переклад на українську мову, завірений печаткою офіційного перекладача.

До того ж, необхідно врахувати, що для документів, які видаються в країні офіційного місцезнаходження вашої компанії,  встановлений строк для подачі - 6 місяців.

2. Другий крок - це подача документів до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, співробітники якого одразу перевіряють їх належність. Якщо ви зробили все правильно, заява буде прийнята, а ви отримаєте лист на свою адресу для сплати адміністративного збору.

3. Третій крок - сплата адміністративного збору за вказаними реквізитами Держказначейства.

Нещодавно прийнятою Постановою “Про деякі питання реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні” було внесено зміни, за якими плату за реєстрацію представництва іноземного суб'єкта господарювання в Україні було знижено з 2500 доларів США до 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на 2021 рік - це 2270 гривень.

Виняток встановлений для реєстрації представництв компаній із держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором. Сума такого збору становить 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (68 100 гривень).

 

4. Після цього здійснюється видача очікуваного Свідоцтва про реєстрацію представництва.

Така адміністративна послуга надається у чітко визначені строки:

  • 20 робочих днів (За загальним правилом. Відраховується від моменту подачі документів до Міністерства).

  • 60 робочих днів (для суб’єктів із держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором).

 

Виникли запитання з приводу реєстрації або ж загалом відкриття філії іноземної компанії в Україні? Звертайтеся за консультацією до спеціалістів Подільського юридичного центру.  Телефонуйте прямо зараз або звертайтеся в ОНЛАЙН ЧАТ!

bottom of page