БЕЗХАЗЯЙНЕ МАЙНО. Набуття права власності на безхазяйну нерухомість

 

Будь-яке майно, якщо у нього немає власника, або ж він невідомий, може вважатися безхазяйним. 

Для визнання майна безхазяйним потрібно поставити його на офіційний облік.

Для цього необхідно звернутися із відповідною заявою до органу, що здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

 

ВАЖЛИВО! Перехід безхазяйного майна у комунальну власність стає можливий лише  зі спливом 1 року після взяття майна на облік.

 

Після цього можна писати позовну заяву до суду про передачу нерухомого безхазяйного майна у комунальну власність. Для того, щоб остаточно добитися позитивного рішення суду, радимо звернутися по допомогу до досвідченого адвоката, який точно врахує всі нюанси Вашої ситуації. 

 

Лише після набрання чинності відповідним рішенням суду, орган місцевого самоврядування може приймати рішення про прийняття відповідного майна у комунальну власність.

 

У разі виникнення будь-яких додаткових запитань - звертайтеся за допомогою до юристів Подільського юридичного центру. Ми обов’язково спробуємо допомогти із Вашою ситуацією, якщо Ви зателефонуєте за номером або напишете свою проблему в ЧАТі (внизу сторінки).
 

Ефективне управління нерухомістю у своєму населеному пункті - одне з ключових завдань територіальної громади. 
 

У ході своєї діяльності громаді так чи інакше доводиться розпоряджатися і безхазяйною нерухомістю, яка може, зрештою, перейти у комунальну власність та розпорядження органів місцевого самоврядування.

міграційний адвокат.jpg